System bezpośredniego centralnego zasilania oświetlenia LED prądem stałym z paneli PV

PVplusLED

Na czym polega rozwiązanie?

System PVplusLED umożliwia wykorzystanie energii Słońca do bezpośredniego zasilania instalacji oświetleniowej LED, bez stosowania inwerterów i akumulatorów. PVplusLED służy zarówno ogólnemu zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię z sieci dystrybucyjnej, jak też poprawie jakości oświetlenia, zwiększeniu komfortu pracy poprzez zmniejszenie emisji ciepła w oświetlanych pomieszczeniach, poprawie bezpieczeństwa dzięki zapewnieniu wysokich natężeń światła w przypadku braku zasilania sieciowego, zmniejszeniu kosztów przeglądu i serwisu instalacji oświetleniowej o zwiększonej niezawodności oraz zmniejszenie wydatków na zakup energii i znaczące uniezależnienie od wzrostów cen prądu.

Lampy LED są zasilane bezpośrednio prądem stałym z paneli fotowoltaicznych IPV uzupełnianym prądem IG z sieci energetycznej tak, aby świecenie lampy było stałe bez względu na warunki nasłonecznienia (IN=IPV+IG=const)

Do utrzymania stałego świecenia lamp LED wykorzystywany jest specjalny mixer – centralny zasilacz podtrzymujący, nieprzerwanie monitorujący zarówno energię produkowaną przez panele PV, jak i zapotrzebowanie na energię lamp

Dla kogo jest rozwiązanie?

System adresowany jest do zainteresowanych rozwiązaniami proekologicznymi, a jednocześnie mającymi uzasadnienie ekonomiczne (krótki czas zwrotu z inwestycji)

Jest szczególnie efektywny w chłodniach i wszelkich pomieszczeniach klimatyzowanych ze względu na minimalizację wydzielania ciepła przez lampy. Zalecany jest dla użytkowników, dla których wydajność i niezawodność lamp oświetleniowych ma szczególne znaczenie.

Rozwiązanie znakomicie sprawdza się w obiektach wielkokubaturowych, funkcjonujących w ciągu dnia lub w systemie 24h (przemysł, handel, logistyka, służba zdrowia, edukacja, administracja itp.)

Korzyści

ENERGIA SOLARNA W WEWNĘTRZNEJ SIECI

Energia solarna jest wykorzystywana lokalnie (bez przesyłania do zewnętrznej sieci dystrybucyjnej).

ZREDUKOWANA EMISJA CIEPŁA

Emisja ciepła lamp LED jest znacząco zredukowana dzięki braku wbudowanych zasilaczy prądu zmiennego.

ZWIĘKSZONA JASNOŚĆ

Brak zasilaczy prądu zmiennego wpływa także zwiększoną jasnością świecenia lamp LED.

PROSTY SERWIS

Zasilacz centralny zbudowany jest z kilku (najczęściej trzech) modułów zasilających, które mogą być wymieniane redundantnie  bez wyłączania oświetlenia, przez co minimalizowane jest ryzyko braku zasilania lamp, jak też upraszczane są czynności serwisowe, nie wymagające dostępu do umieszczonych zwykle wysoko lamp.

NIEZALEŻNE STEROWANIE

Mimo centralnego zasilania, jasność świecenia każdej lampy LED może być sterowana niezależnie (na przykład za pomocą protokołu DALI).

STABLINE ŚWIATŁO

Lampy LED świecą stabilnie, bez efektu migotania.

DOWOLNA MOC PANELI

Ze względu na konstrukcję i właściwości zasilacza podtrzymującego, nominalna moc paneli PV może być dowolna (od 0% do 100% nominalnej mocy lamp LED).

100% ENERGII

Średnie faktyczne wykorzystanie energii produkowanej przez panele PV jest bliskie 100%.

TRWAŁOŚĆ EKSPOLOATACJI

Trwałość i niezawodność lamp LED jest wielokrotnie zwiększona, ze względu zarówno na zmniejszoną emisję ciepła, jak też z uwagi na brak mogących ulec awarii wbudowanych zasilaczy AC/DC.

Przykłady realizacji

GALERIA MANCHATTAN

Miejsce: Gorzów Wielkopolski

TELFORCEONE

Miejsce: Wrocław

Zapraszamy do kontaktu