System bezpośredniego centralnego zasilania oświetlenia LED prądem stałym z paneli PV

PVplusLED

Na czym polega rozwiązanie?

System PVplusLED umożliwia wykorzystanie energii Słońca do bezpośredniego zasilania instalacji oświetleniowej LED, bez stosowania inwerterów i akumulatorów. PVplusLED zapewnia optymalną jakość oświetlenia, przy zmniejszeniu wydatków na zakup energii oraz znaczącym uniezależnieniu się od wzrostów jej ceny.  Ponadto wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię z sieci dystrybucyjnej.

Lampy LED są zasilane bezpośrednio prądem stałym z paneli fotowoltaicznych (Ipv) uzupełnianym prądem z sieci energetycznej (Ig), w taki sposób , aby emisja strumienia świetlnego  lampy była stała bez względu na warunki nasłonecznienia (In=Ipv+Ig=const).

Do utrzymania stałego świecenia lamp LED wykorzystywany jest specjalny „mixer”- centralny zasilacz podtrzymujący oraz nieprzerwanie monitorujący zarówno energię produkowaną przez panele PV jak i zapotrzebowanie na energię lamp.

Dla kogo jest rozwiązanie?

System adresowany jest do zainteresowanych rozwiązaniami proekologicznymi, a jednocześnie mającymi uzasadnienie ekonomiczne (krótki czas zwrotu z inwestycji)

Jest szczególnie efektywny w chłodniach i wszelkich pomieszczeniach klimatyzowanych ze względu na minimalizację wydzielania ciepła przez lampy. Zalecany jest dla użytkowników, dla których wydajność i niezawodność lamp oświetleniowych ma szczególne znaczenie.

Rozwiązanie znakomicie sprawdza się w obiektach wielkokubaturowych, funkcjonujących w ciągu dnia lub w systemie 24h (przemysł, handel, logistyka, służba zdrowia, edukacja, administracja itp.)

Ciekawostka

Czy wiesz, że panele fotowoltaiczne mogą znacznie obniżyć koszty utrzymania budynku? Widoczna na zdjęciu Galeria Manhattan zaspokaja większość swoich potrzeb energetycznych w zakresie oświetlenia dzięki promieniom słonecznym.

System paneli został zaprojektowany pod indywidualne potrzeby budynku. Dzięki temu nasi specjaliści zapewnili galerii nie tylko ciekawy wgląd, ale także odciążenie dachu.

Korzyści

ENERGIA SOLARNA W WEWNĘTRZNEJ SIECI

Energia solarna jest wykorzystywana lokalnie (bez przesyłania do zewnętrznej sieci dystrybucyjnej).

ZREDUKOWANA EMISJA CIEPŁA

Emisja ciepła lamp LED jest znacząco zredukowana za sprawą braku wbudowanych zasilaczy prądu zmiennego.

ZWIĘKSZONA JASNOŚĆ

Brak zasilaczy prądu zmiennego wpływa także zwiększoną jasnością świecenia lamp LED.

PROSTY SERWIS

Zasilacz centralny zbudowany jest z kilku (najczęściej trzech) modułów zasilających, które mogą być wymieniane redundantnie  bez wyłączania oświetlenia, przez co minimalizowane jest ryzyko braku zasilania lamp, jak też upraszczane są czynności serwisowe, nie wymagające dostępu do umieszczonych zwykle wysoko lamp.

NIEZALEŻNE STEROWANIE

Mimo centralnego zasilania, jasność świecenia każdej lampy LED może być sterowana niezależnie (na przykład za pomocą protokołu DALI).

STABLINE ŚWIATŁO

Lampy LED świecą stabilnie, bez efektu migotania.

DOWOLNA MOC PANELI

Ze względu na konstrukcję i właściwości zasilacza podtrzymującego, nominalna moc paneli PV może być dowolna (od 0% do 100% nominalnej mocy lamp LED).

100% ENERGII

Średnie faktyczne wykorzystanie energii produkowanej przez panele PV jest bliskie 100%.

TRWAŁOŚĆ EKSPOLOATACJI

Trwałość i niezawodność lamp LED jest wielokrotnie zwiększona, ze względu zarówno na zmniejszoną emisję ciepła, jak też z uwagi na brak mogących ulec awarii wbudowanych zasilaczy AC/DC.

Przykłady realizacji

GALERIA MANCHATTAN

Miejsce: Gorzów Wielkopolski

TELFORCEONE

Miejsce: Wrocław

Zapraszamy do kontaktu