Liniowe oświetlenie modułowe

STARLINE

Na czym polega rozwiązanie?

System liniowego oświetlenia modułowego Starline ForceLight to nowoczesne rozwiązanie, oparte na szynoprzewodach z fabrycznie zamontowanym okablowaniem zasilającym i sterującym.

System sterowania DALI, współpracujący ze Starline ForceLight, to rozwiązanie bazujące na sterownikach firm będących liderami rynku automatyki przemysłowej.

W zależności od indywidualnych potrzeb klienta i warunków otoczenia, możemy sterować strumieniem światła, kierując się natężeniem światła zewnętrznego (dziennego) lub intensywnością ruchu w obiekcie. Ma to szczególne znaczenie w magazynach wysokiego składowania, gdzie zastosowanie czujników ruchu DALI pozwala uzyskać znaczące oszczędności energii elektrycznej. Możemy też elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby podczas przebudowy  lub zmiany aranżacji obiektu.

Dla kogo jest rozwiązanie?

System ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa  jakość parametrów oświetlenia oraz wysoka elastyczność w kreowaniu sceny świetlnej.

Obiekty handlowe, hale wystawiennicze to miejsca gdzie często konieczne jest tworzenie zróżnicowanej struktury oświetlenia, od dużych przestrzeni ze światłem o bardzo wysokim natężeniu i równomierności, do wydzielonych powierzchni z dyskretnym klimatem i wymogiem punktowego oświetlenia ekspozycji. Tu doskonale sprawdzi się Star Line Force Light.

Firmy zajmujące się wynajmem powierzchni magazynowych muszą liczyć się ze zmianami najemców. Często mają oni zróżnicowane oczekiwania dotyczące zagospodarowania powierzchni magazynowej oraz parametrów oświetlenia. StarLine idealnie wpisuje się w te potrzeby dzięki wysokiej elastyczności kształtowania linii świetlnych oraz zaawansowanemu systemowi sterowania.

Podobna sytuacja ma miejsce w halach produkcyjnych. Zmiany profilów produkcji, czy reorganizacja struktury gniazd produkcyjnych nie musi wiązać się z koniecznością całościowej przebudowy oświetlenia.

Korzyści

KREATYWNOŚĆ OPARTA NA MODUŁACH

Szynoprzewody w systemie Starline ForceLight są montowane w sposób modułowy – przy pomocy szybkozłączy. W szynoprzewody można wpinać zarówno źródła światła jak i zakładać maskownice, a każda wprowadzona zmiana jest odwracalna. Pozwala to na kreatywną swobodę w tworzeniu scenariuszy świetlnych i daje możliwość dokonywania zmian, przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu całego systemu oświetleniowego.

ELASTYCZNE DOPASOWANIE

Szeroki wybór łączników zapewnia dużą elastyczność w tworzeniu struktury linii świetlnych. Dzięki ich zastosowaniu, możemy dostosować oświetlenie do zróżnicowanych układów maszyn w halach produkcyjnych, czy też wyrafinowanej aranżacji ekspozycji handlowej.

INDYWIDUALNIE DOBIERANE OPRAWY

Szynoprzewody współpracują zarówno z oprawami liniowymi, jak i źródłami typu Tracklight. Odpowiednio dobrane lampy dają nieograniczoną swobodę sterowania kierunkiem światła i tworzenia oryginalnych aranżacji. Pozwala to na uwypuklenie wszystkich walorów eksponowanych produktów i właściwe natężenia światła w miejscu pracy.

SWOBODNA ZMIANA PARAMETRÓW ŚWIATŁA BEZ KOSZTÓW

System sterowania oparty na protokole DALI pozwala na komunikację miedzy elementami końcowymi instalacji – czyli oprawami świetlnymi, z systemem sterowania. Pozwala on sterować zarówno pojedynczymi oprawami jak i grupami za pomocą urządzeń peryferyjnych, komputera, a nawet smartfona.

WŁAŚCIWE UKIERUNKOWANIE STRUMIENIA ŚWIATŁA

Odpowiednio dobrane soczewki pozwalają na modyfikowanie kąta rozsyłu światła. Jest to bardzo istotne przy zapewnianiu odpowiedniego natężenia oświetlenia wszędzie tam, gdzie w ograniczonych obszarach, konieczne jest zwiększenie natężenia światła bez konsekwencji zwiększania mocy zasilacza.

SWOBODA ARANŻACJI

Szeroka gama soczewek pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji w obiektach handlowych i wystawienniczych.

PROSTY MONTAŻ

Szyny w systemie posiadają fabrycznie wbudowane wielożyłowe okablowanie , gniazda wtykowe oraz system szybkozłączy. Montaż systemu jest niemalże intuicyjny. Bez montażu koryt, rozciągania długich odcinków kabli. Zamontowanie szynoprzewodów, podłączanie nowych lamp lub zmiana ich położenia zajmuje minimalną ilość czasu.

ELASTYCZNOŚĆ SYSTEMU

Szyny mogą być dowolnie łączone pod kątem 90°, a dzięki regulowanym zawiasom można umieścić je na wybranej wysokości i szybko wypoziomować.

Zapraszamy do kontaktu