System DALI

automatyczne sterowanie oświetleniem LED

Na czym polega rozwiązanie?

DALI (Digital Addressable Lighting Interface) jest uniwersalnym, nowoczesnym protokołem sterowania oświetleniem. Oferowany przez TelForceOne S.A. system sterujący (w oparciu o układy automatyki przemysłowej firmy Beckhoff) umożliwia komunikację pomiędzy produkowanymi przez TelForceOne oprawami LED firmy Force Light, a czujnikami ruchu i czujnikami światła firmy Steinel.

System pozwala w sposób automatyczny, bądź zadawany przez użytkownika z panelu, komputera lub urządzeń mobilnych, sterować jasnością świecenia każdej pojedynczej lampy LED lub też grupy lamp.

System DALI cechuje wysoka intuicyjność działania,  a także prostota instalacji. Dwa przewody sterujące łączą równolegle wszystkie lampy, czujniki i sterownik automatyki przemysłowej. Mogą być one ułożone obok przewodów zasilających i są zabezpieczone przed odwróceniem polaryzacji. Maksymalna odległość lamp i czujników od centralki może wynosić do 300m.

Dla kogo jest rozwiązanie?

System dedykowany jest dla wszystkich użytkowników zainteresowanych redukcją kosztów energii elektrycznej, oraz optymalizacją rozkładu i natężenia oświetlenia w zależności od konkretnych procesów technologicznych czy logistycznych, a także obecności, czynności i wymagań konkretnych pracowników lub innych osób.

Szczególnie sprawdza się w magazynach wysokiego składowania, obiektach przemysłowych, biurach, wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.

Korzyści

BEZ WYŁĄCZNIKÓW ŚWIATŁA

Ściemnianie i całkowite wyłączanie oświetlenia wyłącznie poprzez przewody sterujące systemu DALI.

ZARZĄDZANIE OŚWIETLENIEM

System umożliwia płynne, zharmonizowane zarządzanie oświetleniem w zależności od natężenia światła słonecznego, obecności pracowników czy ruchu urządzeń.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII I SZYBKI ZWROT INWESTYCJI

Dzięki sterowaniu DALI w połączeniu z odpowiednimi czujnikami możliwe są dodatkowe oszczędności energii, pomniejszające koszty eksploatacji w porównaniu ze zwykłymi instalacjami LED bez sterowania o dodatkowe od 50% do 75%. Dzięki temu inwestycja w system sterowania DALI zwraca się szczególnie szybko.

KIEDY PODJĄĆ DECYZJĘ?

Na etapie projektowania nowej instalacji oświetleniowej LED, bądź modernizacji oświetlenia z tradycyjnymi źródłami światła.

W drugim przypadku obliczamy ilość opraw LED konieczną do odtworzenia dotychczasowych założeń i stosujemy lampy LED wyposażone w zasilacze ze sterownikami DALI.

W TelForceOne mamy także doświadczenie w modernizowaniu istniejącego oświetlenia LED z lampami pozbawionymi zasilaczy ze sterowaniem DALI. Pozostawiając zastosowane wcześniej opraw, doposażamy je w przetworniki DALI. Pozwala to na regulację parametrów światła w pierwotnie zastosowanych oprawach LED.

Zapraszamy do kontaktu