System DALI

automatyczne sterowanie oświetleniem LED

Na czym polega rozwiązanie?

DALI (Digital Addressable Lighting Interface) jest uniwersalnym, nowoczesnym protokołem sterowania oświetleniem, umożliwiającym komunikację między elementami końcowymi instalacji (oprawami LED),
a podzespołem sterującym. Jego wprowadzenie przyczyniło się do ujednolicenia sposobów cyfrowego sterowania elementami systemu świetlnego, takimi jak zasilacze LED, czujniki, sterowniki, i.t.p.

Oferowany przez TelForceOne S.A. system sterowania  pozwala w sposób automatyczny, bądź zadawany przez użytkownika z panelu, komputerów lub urządzeń mobilnych, sterować strumieniem światła  każdej pojedynczej lampy LED lub też grupy lamp.

System DALI cechuje, wpływająca na niezawodność,  prostota  działania,
a także intuicyjność obsługi.

Dla kogo jest rozwiązanie?

System dedykowany jest dla wszystkich użytkowników zainteresowanych redukcją kosztów energii elektrycznej, oraz optymalizacją rozkładu i natężenia oświetlenia w zależności od konkretnych procesów technologicznych czy logistycznych, a także obecnością,  pracowników  w strefie objętej zasięgiem działania systemu.

Szczególnie sprawdza się w magazynach wysokiego składowania, obiektach przemysłowych, biurach, wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.

Korzyści

BEZ WYŁĄCZNIKÓW ŚWIATŁA

Ściemnianie i całkowite wyłączanie oświetlenia może odbywać się wyłącznie poprzez przewody sterujące systemu DALI.

ZARZĄDZANIE OŚWIETLENIEM

System umożliwia płynne, zharmonizowane zarządzanie oświetleniem w zależności od natężenia światła słonecznego, obecności pracowników czy ruchu urządzeń.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII I SZYBKI ZWROT INWESTYCJI

Dzięki sterowaniu DALI w połączeniu z odpowiednimi czujnikami możliwe są dodatkowe oszczędności energii, pomniejszające koszty eksploatacji w porównaniu ze zwykłymi instalacjami LED bez sterowania o dodatkowe od 50% do 75%. Dzięki temu inwestycja w system sterowania DALI zwraca się szczególnie szybko.

KIEDY PODJĄĆ DECYZJĘ?

Na etapie projektowania nowej instalacji oświetleniowej LED, bądź modernizacji oświetlenia z tradycyjnymi źródłami światła.

Zapraszamy do kontaktu